Джо Байден назвав причину удару ВПС США по Сирії

Американський президент Джозеф Байден направив Конгресу лист з поясненням з приводу удару ВПС США по території Сирійської Арабської Республіки.

Байден заявив, що необхідно «запобігти новим плановані нападу проіранських угруповань на сили США і міжнародної коаліції в Іраку».

Президент США пояснив, що «недержавні групи ополченців брали участь в недавніх нападах на персонал Сполучених Штатів і коаліції в Іраку …, а також займаються постійним плануванням майбутніх подібних нападів».

За словами Байдена, у відповідь він «дав вказівку вжити ці військові дії, спрямовані на захист американського персоналу і персоналу партнерів Сполучених Штатів від цих нападів і таких нападів в майбутньому».

Він послався на «невід’ємне право США на самооборону, відбите в статті 51 Статуту ООН», і на резолюцію про військові повноваження регламентує військові дії.

Байден підкреслив, що «США завжди готові прийняти необхідні і співмірні заходи в цілях самооборони», якщо «уряд держави, звідки виходить загроза, не бажає або не може запобігти використанню своєї території недержавними групами ополченців, відповідальними за такі напади».

Напередодні сенатор-демократ Тім Кейн зажадав від адміністрації Байдена пояснити законодавцям причини нанесення авіаудару по Сирії, про який стало відомо в ніч на 26 лютого.

Сенатор Олексій Пушков заявив, що авіаудар Сполучених Штатів Америки щодо Сирії можна розцінювати як «сигнал» для Росії і деяких інших країн про характер зовнішньополітичного курсу президента Байдена.

Михайло Горбачов переконаний, що у Росії і США «є дуже великий життєвий досвід для відповіді на питання, куди і як треба йти».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...