Долю ув’язнених в Україні буде полегшено

Міністерство юстиції України презентувало пріоритетні напрями реформування Державної кримінально-виконавчої служби.

Це, зокрема:

— приведення умов перебування підозрюваних та ув’язнених у закладах ДКВС до європейських стандартів;

— ліквідація переповнення місць тримання ув’язнених та засуджених;

— боротьба зі зростанням захворюваності на туберкульоз, ВІЛ та інші хвороби;

— попередження вчинення нових злочинів особами, взятими під варту;

— запобігання катуванням та нелюдському поводженню з особами, які тримаються в установах виконання покарань;

— поліпшення роботи з кадрового менеджменту кримінально-виконавчої служби, вдосконалення системи професійної підготовки персоналу;

— забезпечення достатньої матеріально-технічної бази органів та установ виконання покарань.

У рамках реалізації цієї програми до Верховної Ради України внесений законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про попереднє ув’язнення» (щодо збільшення норми площі в камері для однієї взятої під варту особи). Ним пропонується:

— збільшити норму площі для однієї взятої під варту особи до рівня, який не створює стійку презумпцію незадовільних умов тримання під вартою з огляду на практику Європейського суду з прав людини;

— передбачити можливість перебування дитини разом із узятим під варту батьком;

— закріпити мінімальну норму площі для вагітних жінок та осіб, які мають при собі дитину, а також норму площі для однієї дитини, яка перебуває разом із особою, взятою під вартою, в установі попереднього ув’язнення.

Норму площі в камері для однієї взятої під варту особи пропонується встановити на рівні не менше 3 кв. м, а для вагітної жінки або особи, яка має при собі дитину — 6 кв. м. Норма площі для однієї дитини, яка перебуває разом із особою, взятою під варту, не може бути менша за 4 кв. м.

Вагітні жінки чи особи, які мають при собі дитину, розміщуються у маломісних або одиночних камерах, та у разі відсутності такої можливості дозволяється їх розміщення в інших камерах.

Площа камер для одиночного утримання не може бути менша за 6 кв. м. При обрахуванні площі камер не враховується площа санітарного вузла. Відстань між протилежними стінами камери не може бути менша 2 м., пише sud.ua.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...