Депутати Ради, які вчинили порушення під час голосування, відмовилися від зарплати

Два депутата Верховної Ради від партії «Слуга народу», спіймані на голосуванні від імені інших парламентаріїв, публічно вибачилися і відмовилися від зарплати за місяць.

Про це повідомляє «Українська правда». На засіданні Ради парламентарії Сергій Литвиненко та Олена Копанчук пообіцяли передати гроші в благодійні фонди. «У моїх діях не було ніякого злого умислу. Я просто хвилювався, щоб за ці закони проголосували», — підкреслив Литвиненко. Відзначається, що представники «Слуги народу» в обох випадках голосували за своїх однопартійців.

Депутат від «Батьківщини» Іван Крулько також запропонував спікеру Дмитру Разумкова дати слово парламентаріям минулого скликання, яких викрили в подібних порушеннях, однак голова Ради підкреслив, що на вислуховування їх пояснень «не вистачить тижня».

У червні президент України Володимир Зеленський вніс в Раду законопроект, що передбачає кримінальну відповідальність за неособисте голосування («кнопкодавство»). Згідно з документом, покаранням за це порушення стане штраф у розмірі трьох-п’яти окладів, тобто від 51 до 85 тисяч гривень. Законопроект поки не прийнятий.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...