ДБР повідомило про незаконну вирубку дерев на понад 1 мільйон гривень

Слідчі ДБР у Краматорську, повідомили про підозру чотирьом посадовцям Олександрівського лісництва ДП «Покровське лісове господарство». Вони підозрюються у зловживанні службовим становищем та незаконній порубці дерев, що спричинило істотну шкоду та тяжкі наслідки, перевезенні та збуті незаконно зрубаних дерев, вчиненими повторно, організованою групою осіб (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 246, ч. 4 ст. 246, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України). Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Досудовим розслідуванням встановлено, що керівник Олександрівського лісництва організував на території Донецької області незаконну порубку деревини та її подальший збут населенню. До злочинної схеми він залучив двох майстрів лісу та одного з працівників, які підшукували місця порубки дерев, незаконно їх рубали, перевозили та продавали деревину місцевим мешканцям. Крім цього, працівники лісгоспу приховували протиправну діяльність шляхом внесення недостовірних відомостей у Єдиній державній системі електронного обліку деревини «ЛІАЦ».

Отримані від незаконного збуту деревини гроші розподілялись між співвиконавцями та витрачались на фінансування подальшої злочинної діяльності (придбання палива для транспортних засобів і бензопил, їх ремонт, тощо).

За даними слідства, з липня 2019 року до січня 2020 року учасниками групи незаконно вирубано понад 400 дубів та близько 500 акацій.

За висновками експертиз шкода державном, нанесена внаслідок незаконної вирубки дерев, становить 1 мільйон 396 тисяч гривень.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Донецької області. Оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР Нацполіції.

У разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...