Цьогоріч українці можуть залишитися без черешень та абрикос

Цьогоріч українці можуть залишитися без черешень та абрикос – квітневі заморозки серйозно знизили потенціал урожаю цих плодів.

Про це повідомляє прес-служба аналітичної платформи EastFruit з посиланням на інформацію від фермерів. Згідно з повідомленням, у черешневий “столиці” України, Мелітополі, температура повітря вночі опускалася до 3-4 градусів нижче нуля, тоді як сади черешні активно квітли, пише vgolos.com.ua.

При цьому наголошується, що тижнем раніше заморозки були ще згубнішими.

“І якщо тиждень тому заморозки пошкодили здебільшого ранні сорти черешні, то зараз шкоди було завдано, і середнім, і навіть пізнім сортам”, – йдеться в повідомленні. Ілюстрація REUTERS Зазначається, що зазвичай заморозки в цей час не дуже страшні садам вишні та інших кісточкових, але через аномально теплу зиму цього року розпускання бруньок у дерев почалося раніше. Ситуація в південних регіонах України посилювалася посухою.

“В садах черешні, персика, абрикоса та інших кісточкових, де дерева були в стресі від дефіциту вологи, збиток був максимальним. За оцінками фермерів, врожаю ранніх і середніх сортів не буде зовсім, а також знизиться врожай пізніх сортів”, – відзначають експерти.

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...