Ціни на кавуни в Україні на максимумі за п’ять років

Українські виробники на початку серпня відвантажують кавуни майже втричі дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

Про це повідомила директор із розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва, інформує Інтерфакс-Україна у понеділок, 3 серпня.

«Сезон місцевих кавунів в Україні наближається до свого піку. Через збільшення пропозиції на ринку ціни на «смугасту ягоду» опустилися до мінімального за сезон рівня. Однак, незважаючи на сезонне зниження цін, українські виробники на початку серпня відвантажують кавуни майже втричі дорожче, ніж в аналогічний період минулого року», — сказала Звєрєва.

Оптові ціни на кавуни в Україні коливаються в межах 4-6 грн/кг. Для порівняння роком раніше цю ягоду можна було придбати по 1,5-2 грн/кг.

За словами Звєрєвої, високі ціни порівняно з минулим сезоном пояснюються насамперед несприятливими погодними умовами, які вплинули на дозрівання кавунів.

«Низькі температури повітря протягом усього травня і першої половини червня не лише затримали сезон ранніх сортів кавунів на декілька тижнів, а й позначилися на врожаї пізніших сортів. Ті фермери, які незважаючи на прохолодну погоду (мінімальні нічні температури повітря у травні фіксувалися в межах 4-7°С) все ж зважилися сіяти кавуни на початку травня, або частково втратили урожай, або отримали нерівномірні паростки. Відповідно, продукція на ринок сьогодні надходить нерівномірно», — пояснила директор із розвитку УПОА.

На сьогодні ціни на кавуни в Україні є максимальними за п’ять останніх років. Серед п’яти попередніх сезонів, найближчі до сьогоднішніх показників ціни фіксувалися у 2018 році — в межах 2,5-3,5 грн/кг. На початку серпня 2019 і 2016 років кавун відвантажувався приблизно в одному ціновому діапазоні — 1,5-2 грн/кг, а у 2017 році середні оптові ціни були ще нижчі — 1,5 грн/кг.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , , ,

Загрузка...
Loading...