Цепкало розповів про підготовку документів по Лукашенку для Гааги

Колишній претендент на пост президента Білорусі Валерій Цепкало заявив, що веде збір свідчень постраждалих в результаті протестів в республіці для залучення президента країни Олександра Лукашенка до відповідальності в міжнародному суді в Гаазі.

«Ці документи і факти будуть представлені в міжнародних судах. Ці всі факти будуть представлені в міжнародному суді в Гаазі. У нас вже є група зарубіжних юристів, які готують всі необхідні документи», — розповів він в ефірі свого YouTube-каналу.

При цьому він зазначив, що буде достатньо введення європейських персональних санкцій проти Лукашенка і його сім’ї, а також організацій, які «здійснюють транзакції з довірчого управління» з боку білоруського лідера.

7 вересня стало відомо, що Євросоюз планує ввести економічні санкції відносно 31 високопосадовця Білорусії, включаючи міністра внутрішніх справ країни, до середини поточного місяця.

У серпні Литва, Латвія і Естонія ввели санкції проти Лукашенка і ще 29 офіційних осіб країни. Їм не можна в’їжджати на територію цих країн.

Масові протести не вщухають в Білорусі, після того як 9 серпня в країні пройшли вибори президента. Згідно з даними Центрвиборчкому, Олександр Лукашенко переміг на виборах в шостий раз, набравши 80,08% голосів.

Незгодні з результатами голосування вийшли на вулиці міст, відбувалися зіткнення з силовиками, є постраждалі з обох сторін, три людини загинули.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...