Близько 2 мільйонів гривень збитків державі: досудове розслідування завершено

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього посадовця Державної виконавчої служби стосовно збитків державі на суму близько 2 мільйонів гривень, повідомляє АР Крим.

Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього посадовця Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, який обвинувачується у вчиненні зловживання службовим становищем, що завдало тяжких наслідків державним інтересам (ч. 2 ст. 364 КК України). 

«Слідством встановлено, що у відділі Державної виконавчої служби на виконанні перебувало рішення суду про стягнення боргу з одного з комерційних банків на суму 764 тис. доларів США. У зв’язку з тим, що виконання рішення здійснювалось примусово, а не добровільно, державним виконавцем винесено постанову про стягнення з банку боржника до державного бюджету виконавчого збору (10% від суми боргу), що становить 76 тис. доларів (1,9 млн грн на момент вчинення злочину) в порядку ст. 28 ЗУ «Про виконавче провадження». Проте, за результатами безпідставної перевірки виконавчого провадження, посадовець Департаменту, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, незаконно скасував зазначену постанову. Відповідно, боржник був незаконно звільнений від сплати виконавчого збору, що завдало істотної шкоди інтересам держави», — йдеться у повідомленні.

Досудове розслідування здійснювалось ГУНП в АР Крим та м. Севастополі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги:

Загрузка...
Loading...