Білоруські правозахисники підрахували вироки по «політичним справам»

Правозахисний центр «Весна», не зареєстрований білоруською владою, заявив, що в 2020 році в Білорусі більше 100 чоловік були засуджені за «кримінальним політичних справах» на тлі минулих президентських виборів і протестів після них.

«У 2020 році понад 100 осіб були засуджені за кримінальними політичних справах», — йдеться в повідомленні на сайті центру.
Правозахисний центр «Весна» з початку виборчої кампанії з виборів президента в Білорусі 2020 року активно стежить за кримінальними справами, які носять політично мотивований характер і які були порушені проти учасників президентських перегонів, активістів їх штабів, учасників акцій протесту після виборів, зазначається там. Підкреслюється, що зараз йому відомо понад 650 імен людей з різних регіонів країни, які є фігурантами таких справ, 166 з них правозахисники визнали політичними в’язнями.

«В останні два місяці 2020 року кримінальні справи почали передавати до судів. Згідно з відомостями, які вдалося зібрати «Весні», до кінця 2020 року були винесені мінімум 103 вироку у кримінальних справах, пов’язаних з подіями, які відбувалися під час і після президентських виборів» , — йдеться в повідомленні. Правозахисники заявили, що 40 осіб засуджено в Мінську, вісім — в містах Мінської області, сім — в Могильовській області, по 11 — у Вітебській і Брестській областях, по 13 — в Гомельській і Гродненській.

Поделитесь в соц сетях!

Теги:

Загрузка...
Loading...