Арбітраж у Парижі почав розгляд нової справи проти Росії

Арбітражний суд в Парижі розпочав розгляд справи щодо незаконного захоплення Російською Федерацією інфраструктурних об’єктів НЕК «Укренерго» на території АР Крим. Розгляд розпочався 16 липня 2020 року.

Про це повідомляє прес-служба «Укренерго» у п’ятницю, 31 липня.

Выдзначається, що в межах справи «Укренерго» вимагає компенсації за порушення Росією угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року, а саме за захоплення Росією під час анексії Криму магістральних мереж та інших об’єктів, які належать «Укренерго».

Також до вимог входить компенсація шкоди від незаконної експропріації інвестицій «Укренерго» в Криму та порушення зобов’язання гарантувати повний та безумовний правовий захист.

Як зазначив член правління НЕК «Укренерго» Максим Юрков, вартість активів, щодо яких подано позов, буде встановлено після проведення оцінки.

Нагадаємо, у квітні 2018 року НЕК «Укренерго» відповідно до чинної процедури розгляду справ до представників РФ було відправлено запити для досудового врегулювання спору.

Потім в серпні 2019 року НЕК «Укренерго» повідомила Російську Федерацію про передачу до арбітражного суду вимог в спорі щодо втрати активів на території Криму.

Провадження у справі ведеться відповідно до Арбітражного регламенту Комісії ООН з права міжнародної торгівлі від 15 грудня 1976 року (ЮНСІТРАЛ). Відповідно до нього склад суду був визначений 27 березня 2020 року.

Нагадаємо, що 26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі прийняв рішення про стягнення з Росії 1,3 млрд доларів збитків, завданих Ощадбанку внаслідок анексії Криму.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , , , , ,

Загрузка...
Loading...