Афганському уряду передрекли падіння після виведення американських військ

Афганський уряд може впасти під натиском терористів вже через шість місяців після виведення американських військових, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дані розвідки США.


За різними оцінками, йдеться в статті, уряд чинного президента Ашрафа Гані протримається при владі від трьох місяців до року.

США вже вивели з країни більше трьох з половиною тисяч своїх військовослужбовців і техніку. Решта контингенту повинен покинути регіон до 11 вересня. Такий термін встановив в квітні американський лідер Джо Байден. Зараз, за ​​даними видання, США закликають військових уповільнити темпи виведення військ на тлі повідомлень про просування бойовиків руху Талібан.

За словами спецпредставника ООН по Афганістану Дебори Лайонс, бойовики терористичної організації «Талібан» з початку наступальної операції в травні взяли під контроль понад 50 районів Афганістану і, імовірно, зараз готують операції по захопленню ряду провінцій. За повідомленнями ЗМІ, з початку травня під владою терористів виявилося більш 50 районів Афганістану, що знаходяться в безпосередній близькості від адміністративних центрів провінцій.

«Це наштовхує на думку про те, що таліби займають позиції, щоб потім спробувати захопити ці адміністративні центри, коли завершиться виведення іноземних військ», — припустила Лайонс. Вона закликала глави країн вплинути на талібів, щоб ті шукали рішення проблем на переговорах з афганською владою, а не в бою.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...