Японці навчилися діагностувати шизофренію по волоссю

Японці навчилися діагностувати шизофренію по волоссю

Деякі види шизофренії можна діагностувати за аналізом волосяних фолікулів, з’ясували японські фахівці з Центру наук про мозок при інституті RIKEN.

Дослідження було опубліковане в журналі EMBO Molecular Medicine. При наявності слабкого попереднього стимулу знижується моторна реакція на наступний за ним сильний стимул (наприклад, тихий звук і наступний за ним голосний) – ця реакція називається преімпульсним пригніченням. У людей з шизофренією вона виражена слабше, тому вони часто здригаються при сильних стимулах, навіть якщо їм передували слабкі.

Вивчаючи експресію білків у мишей з дуже сильним і дуже слабким преімпульсним пригніченням, дослідники виявили, що в мозку мишей з дуже слабкою реакцією активно виробляється фермент Mpst, який сприяє утворенню сірководню. Як виявилося, рівень сірководню в тканинах мозку цих мишей теж був вище.

Експерименти показали, що зниження вироблення Mpst покращує стан мишей. Також дослідники вивчили зразки мозку померлих людей з шизофренією і з’ясували, що у них була вище експресія генів, відповідальних за вироблення ферменту. Його вміст у мозку теж було підвищено.

Також підвищена експресія матричної (з інформацією про первинну структуру ДНК) РНК гена MPST спостерігалася в волосяних фолікулах людей з шизофренією. Хоча рівень сірководню в мозку не завжди пов’язаний з шизофренією, аналіз волосся може вказати на можливе її наявність, відзначають автори роботи.

Високі рівні експресії гена MPST можуть бути обумовлені як генетичними причинами, так і середовищем. Тепер вчені мають з’ясувати, які саме чинники призводять до більш активної його експресії.

Поділитись