Встановлено, що в США COVID-19 був раніше, ніж його виявили в Китаї

Ретроспективне дослідження зразків крові, зібраних у жителів США в грудні 2019 року, показало, що у деяких з них COVID-19 був ще до того, як в Китаї оголосили про появу нового вірусу.

Стаття опублікована в журналі Clinical Infectious Diseases. Офіційні особи в Китаї вперше повідомили про загадкові випадки пневмонії в Ухані, яка, як виявилося, була викликана новим коронавірусом, 31 грудня 2019 року. У США перший підтверджений випадок COVID-19 був зареєстрований 20 січня 2020 року біля жителя штату Вашингтон, недавно прибув з Китаю.

Дослідники з Центру з контролю і профілактики захворювань США (CDC) проаналізували більше 7000 донорських зразків крові, зібраних Американським Червоним Хрестом в дев’яти штатах в період з 13 грудня 2019 року по 17 січня 2020 року.
З них 106 зразків дали позитивний результат на антитіла проти SARS-CoV-2: 39 — в Каліфорнії, і 67 — в Коннектикуті, Айові, Массачусетсі, Мічигані, Род-Айленді і Вісконсині.

Автори провели додаткові тести, щоб виключити перехресне реактивність антитіл до інших вірусів і встановили, що виявлені антитіла специфічні саме до SARS-CoV-2. Навіть з урахуванням можливих хибнопозитивних тестів, можна з упевненістю говорити, що до початку грудня вірус вже знаходився на території США, відзначають вчені.

«Результати припускають, що COVID-19, можливо, вже прибув до Сполучених Штатів до грудня 2019 року, раніше, ніж передбачалося раніше», — пишуть автори статті.

Вірусологи вважають, що наявність антитіл в крові не говорить про те, що людина хворіє в даний момент, а лише про те, що у нього був контакт з вірусом в минулому. Автори також зазначають, що дизайн дослідження не дозволяє встановити, де і коли заразилися коронавірусів носії антитіл — можливо, це були люди, які нещодавно повернулися з Китаю. Існують дані, що вірус циркулював в Китаї ще в листопаді 2019 року.

Ретроспективні дослідження, проведені раніше у Франції і Італії, також виявили антитіла проти SARS-CoV-2 в зразках крові, зібраних у жителів цих країн на початку грудня 2019 року.

Вчені планують продовжити дослідження, зв’язавшись з людьми, чия кров показала наявність антитіл, щоб вони повідомили інформацію про те, подорожували вони в кінці 2019 року і відчували симптоми, схожі на COVID-19. Крім того, автори сподіваються знайти зразки тканин, слини або крові цих людей, що відносяться до того часу, щоб перевірити їх на наявність генетичного матеріалу вірусу SARS-CoV-2.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...