Відсутність смаку і запаху є ознакою захворювання на коронавірус

Нові симптоми коронавірусу назвали американські і британські лікарі.

Спочатку американський Центр контролю захворювань (CDC) називав тільки три ознаки COVID-19: задишка, кашель і гарячка. Тепер, після величезної кількості летальних випадків, в CDC повідомили про симптоми, які можуть проявлятися протягом 2-14 днів з моменту зараження.

У цей список входять:

Озноб.
Тремтіння в м’язах.
М’язові болі.
Головний біль.
Хворе горло.
Втрата смаку або нюху.

Іранське дослідження показало, що у 76% пацієнтів з коронавірусом, що зіткнулися з втратою нюху (аносмія), цей симптом виник різко і раніше за всі інші.

«Це мене злякало. Я цілих п’ять днів; не відчував ніяких запахів», — зізнався один з тих, що перехворіли на коронавірус американців. Його слова наводить Mirror.

Професор Клер Хопкінс, президент Британського ринологічного суспільства і провідний хірург-консультант в області отоларингології зазначає, що відсутність смаку і запаху — набагато більш характерна ознака коронавірусу, ніж температура, і більш поширена, ніж кашель.

«Кожен шостий пацієнт втратить тільки нюх, інших симптомів не буде. У кожного четвертого аносмія проявиться разом з іншими ознаками, але на самому початку хвороби. Це хороший ранній маркер інфекції», — підкреслила Хопкінс.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...