Вчений, який відкрив Ебола, попередив про небезпеку нової смертельної хвороби

Мікробіолог з Демократичної Республіки Конго (ДРК) Жан-Жак Муембе-Тамфум, який 44 роки тому першим виявив вірус Ебола, попередив, що в його країні могло з’явитися нове смертельно небезпечне захворювання.

Про це повідомляє CNN.

Вчений повідомив, що в однієї з пацієнток з міста Інгенде на заході країни були виявлені симптоми схожі з проявами геморагічної лихоманки. Аналізи жінки відправили до Національного інституту досліджень біомедицини в Кіншасі. Вони не показали у пацієнтки наявність Ебола і слідів яких-небудь інших відомих медицині захворювань.

Муембе-Тамфум передбачає, що жінка може бути нульовим пацієнтом нового патогена, який він назвав «Хворобою Х». За оцінками африканського вченого, нове захворювання може бути настільки ж заразним, як і COVID-19, а його смертність може становити 50% -90% смертності від вірусу Ебола (в середньому від спричиненої цим вірусом лихоманки помирає половина пацієнтів). Зараз жінка, у якої виявили невідомий патоген, ізольована.

При цьому «Хвороба Х» залишається тільки гіпотетичною. Проте у Всесвітній організації охорони здоров’я всерйоз побоюються нової епідемії.

У листопаді біолог Марія Воронцова заявила, що знизити ризик виникнення нових пандемій дозволить заборона на торгівлю дикими тваринами. За її словами, Китай і В’єтнам вже ввели відповідні обмеження в зв’язку з епідеміологічною обстановкою.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...