Вчені знайшли клітини, здатні відновлювати серце після інфаркту

Однією з причин смерті мільйонів жителів Землі залишається омертвіння клітин серця після перенесеного інфаркту.

Вченим з університету Калгарі під час серії експериментів вдалося виявити невідомі раніше клітини, які здатні зцілювати серце природним шляхом.

Співробітникам Університету Калгарі вдалося виявити невідому науці популяцію клітин в перикардіальної (серозної) рідини. Сам перикард є «сумка», в якій розташоване серце людини, і виконує відразу кілька функцій: захист грудної клітини від інших органів і ефективне наповнення передсердь кров’ю. Відкриття дослідників дозволить виявити нові методи лікування пацієнтів, які пережили інфаркт.

Провівши експеримент на лабораторних мишах, вчені зуміли відновити пошкоджене серце, використовуючи клітини серозної рідини — макрофаги Gat6 +, які концентрувалися навколо зарубцюваної тканини серця і сприяли зменшеному утворенню рубців. Видаливши перикард, дослідники виявили, що без наявності макрофагів рубцювання відбувається інтенсивніше, а значить ці нові клітини сприяють природному відновленню серцевого м’яза.

На відкриття клітин-макрофагів пішло близько трьох років, і цей термін занадто малий для перевірки нового методу лікування серця на людину. Але саме по собі відкриття вже можна назвати революційним, оскільки може стати основою для лікування серця — людського органа, який практично не здатний самовідновлюватися і через пошкодження якого щорічно у всьому світі помирають десятки мільйонів чоловік. Раніше вчені не припускали, що розташовані поза серця клітини якимось чином впливають на його відновлення.

Джерело: news.ucalgary.ca. Фото gettyimages.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Load...
Загрузка...