Вчені з’ясували, де найлегше підхопити COVID

Американські вчені з університетів Флориди і Вашингтона, а також Центру дослідження раку Фреда Хатчінсона в Сіетлі з’ясували, де ризик заразитися COVID-19 найбільш високий.

Фахівці проаналізували дані 54 досліджень за участю понад 77 тисяч осіб. В результаті фахівці назвали саме заражене коронавірусом місце.

Дослідники прийшли до висновку, що найвище вірогідність заразитися COVID-19 в будинку, якщо один з членів сім’ї вже захворів. Матеріал про це опубліковано в науковому журналі JAMA Network Open.

Відзначається, що ризик вторинної передачі залежить від ряду факторів. Значення має те, як недуга проявляється у первинного інфікованого, час, що минув після первинного зараження, близькість і тривалість контактів між родичами.

Раніше експерти пояснили, як не заразитися коронавірусом, якщо в родині вже хтось хворіє. Перше правило — хворий повинен до повного одужання перебувати в окремій кімнаті.

«І виходити поїсти тільки тоді, коли всі інші «розбіглися по кутках», мити руки, носити маску і користуватися окремим посудом», — порадив алерголог і імунолог Володимир Болібок.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...