Вчені з’ясували, чому вакцина проти COVID-19 не завжди ефективна

Дослідники з Утрехтського університету в Нідерландах показали, що імунна система кожної людини унікальна, тому інфекція переноситься по-різному і дію вакцини також відрізняється.

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Cell Systems.

Команда вчених на чолі з професором Альбертом Хеком за допомогою методів біомолекулярної мас-спектрометрії виміряли профілі антитіл приблизно у ста чоловік, включаючи пацієнтів з коронавірусною інфекцією і людей, які отримали різні вакцини проти COVID-19.

Результати показали, що набір антитіл і їх концентрація у кожної людини змінюються унікальним чином під час хвороби або після вакцинації.

Навіть у двох осіб, які отримали одночасно одну і ту ж дозу вакцини, формується різний профіль антитіл.

«Імунна система у всіх різна. Наші тести на антитіла показали, що все по-різному реагують на вакцинацію. Організм деяких людей створює дуже ефективну імунну відповідь, в той час як іншим це не вдається», — підкреслили фахівці.

Також вони з’ясували, що у більшості людей, хворих або здорових, в кожен конкретний момент часу в крові присутній від декількох десятків до декількох сотень різних антитіл у високих концентраціях, при цьому їх профіль у кожної людини абсолютно унікальний.

Відзначається, що низькі рівні антитіл після вакцинації говорять не про те, що вакцина є неефективною, а про те, що імунна система у даної людини реагує на вакцину гірше, ніж у інших.

З тієї ж причини у деяких людей рівень антитіл може значно знижуватися з часом, і такі люди швидко стають знову сприйнятливими до вірусу.

Дослідники встановили, що в однієї людини зі ста після вакцинації антитіла не виробляються зовсім. Для вирішення цієї проблеми автори дослідження пропонують якомога швидше ввести процедуру масового тестування на антитіла.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...