Вчені визнали «Британський» штам COVID-19 більш смертоносним

Вчені визнали виявлений в Великобританії штам коронавірусу більш небезпечним, ніж вихідна форма патогена, випливає зі звіту Консультативної групи з новим і виникають респіраторних вірусів (NERVTAG).


Фахівці вивчили дані за страховими випадками COVID-19 провідних медичних установ Лондона і виявили, що новий варіант вірусу на 30-70 відсотків більше смертоносний. При цьому дослідники підкреслили, що хоча всі статистичні дані виявили таку тенденцію, для встановлення причин і більш точних показників летальності штаму VUI-202012/01 потрібен більш детальний аналіз.

Вчені припускають, що підвищений ризик смерті пов’язаний зі збільшеною вірусним навантаженням при зараженні «британським» варіантом коронавірусу, що викликає більш важкий перебіг захворювання.

В середині грудня в Великобританії виявили нову мутацію SARS-CoV-2 — VUI-202012/01. Пізніше стало відомо, що вона поширюється на 70% (за іншими оцінками, на 56%) швидше. Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон заявляв, що виявлена ​​мутація на 30% смертельніша, ніж раніше відома, і до 70% більш заразна, проте до цих пір офіційного підтвердження від вчених не було. За останні місяці випадки зараження VUI-202012/01 зареєстрували як мінімум в 80 країнах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...