Вчені визначили температуру знищення вірусу SARS-CoV-2

Температуру, необхідну для загибелі коронавірусу, визначили вчені французького Університету Провансу (Université de Provence — Aix-Marseille I), які випливають з дослідження висновки розміщені в науковій електронній бібліотеці bioRxiv.

Температуру загибелі коронавірусу дослідники виявили в ході експерименту: учені використовували клітини нирок мавпи, заражені штамом коронавірусу; клітини нагрівали, підвищуючи температуру.

Так, згідно з висновками дослідників, при нагріванні клітин до 60 градусів за Цельсієм протягом години, навіть після теплового впливу деякі його штами могли розмножуватися (при цьому саме така температура впливу є стандартною для дезактивації). Повністю ж коронавірус загинув після нагрівання до 92 градусів протягом 15 хвилин.

Відзначається також, що інфіковані клітини вчені помістили в дві пробірки: стерильну і з біоматеріалом. У висновках зазначається, що при нагріванні в чистому середовищі віруси загинули, а в нестерильному коронавірус зберігся і навіть зміг продовжити розмноження.

Вчені вважають, що ці результати можуть «сприяти розробці оптимального протоколу дезактивації вірусу» для того, щоб уникнути зараження контактує зі зразками медичного персоналу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...