Вчені виявили, що відразу 6 версій SARS-CoV-2 атакували людство

Міжнародний колектив вчених під керівництвом доцента Пенсільванського університету Пола Пленет проаналізував понад 10,4 тисяч зразків геномів коронавірусу, отриманих у інфікованих людей з усього світу протягом півроку, що дозволило визначити основні типи вірусу SARS-CoV-2.

Алгоритм дає можливість виділяти з аналізованих геномів різні елементи бактеріальної ДНК або вірусної РНК, зміни в яких впливають на структуру білків або сигнальних молекул і життєдіяльність носіїв вірусу. Виконана робота дозволила виявити шість основних груп коронавірусу, які зараз представлені на планеті.

Як повідомляють автори дослідження, препринт якого опублікований на порталі bioRxiv, робота дозволила виявити ділянки геному, які не піддаються мутаціям, а також найбільш схильні до змін і загальні варіанти мутацій різних видів коронавірусу. Очікується, що дослідження допоможе в створенні вакцини від COVID-19 і його різновидів, оскільки вченим буде зрозуміло, на які елементи геному, загальні і незмінні для всіх груп вірусу, впливати.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...