Вчені розробили вакцину від COVID-19 у вигляді спрею

У Південній Кореї біологи розробили вакцину від коронавируса, яку можна буде вводити не ін’єкцією, а через носовий спрей.

Препарат вже випробували на «олюднених» трансгенних мишах, повідомляється в звіті вчені в bioRxiv.

Розробники відзначають, що їх вакцина — аттенуірована (живий, але ослаблений) SARS-CoV-2, який може «тренувати» в тому числі місцевий імунітет слизової оболонки носоглотки. Його поступово адаптували для культивування в епітеліальних клітинах Vero з 37 до 22 градусів за Цельсієм.

За даними дослідників, одноразова доза їх препарату «найсильнішим чином індукує нейтралізуючі антитіла, клітинний імунітет і антитіла IgA слизових оболонок» у імунізованих через ніс мишей, яких попередньо зробили вкрай сприйнятливими до інфекцій SARS-CoV-2 і SARS-CoV (які не щеплені з контрольної групи після зараження померли).

«Миші, вакциновані однією дозою, були повністю захищені від інфекції, у них не спостерігалася втрата ваги, не було смертей і присутності вірусу в носових раковинах, мозку, легенях і нирках», — пишуть автори.

За словами вчених, дія препарату перевірено на 19 мишах, клінічні випробування поки не проводилися.

Розробники підкреслили, що навіть при використанні оксфордської вакцини ChAdOX1-nCoV-19, яка вважається одним з препаратів-лідером, на який вже роблять попередні замовлення, вірусну РНК все одно виявляли в носоглотці і легких, тоді як їхній кандидат «повністю» захищав піддослідних.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...