Вчені пов’язали ризик заразитися COVID-19 з резус-фактором

Вчені виявили зв’язок між резус-фактором і зараженням коронавірусом, повідомляють ЗМІ з посиланням на дослідження.


Так, фахівці з Університету Барселони (Іспанія) і Університету Кампінас (Бразилія) проаналізували показники поширення коронавірусу в 126 країнах і виявили, що зростання числа заражень по експоненті був характерний для держав, де проживає найбільша кількість людей з негативним резус-фактором.

Зокрема, «вибухові» спалахи коронавірусу були зафіксовані в таких країнах, як Австралія, Австрія, Бразилія, Нова Зеландія, Іспанія, Великобританія, Швейцарія і США. Дослідники пояснюють дану ситуацію тим, що для людей всіх груп крові з негативним резус-фактором характерно більш швидке зараження коронавірусом.

Підвищена захворюваність може бути наслідком зв’язку між резус-фактором і імунною відповіддю організму. Так, раніше вчені з Карлова університету (Чехія) виявили, що такі люди частіше повідомляють про алергічні, травних, серцевих, гематологічних, імунних і неврологічних проблемах. Також чеські дослідники прийшли до висновку, що при негативному резус-факторі спостерігається більш високий ризик розвитку серцево-судинних, респіраторних та інших захворювань, що може вплинути на появу ускладнень.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...