Вчені назвали новий спосіб убити вірус SARS-CoV-2

Ультрафіолетове випромінювання сонячного спектра здатне ефективно і швидко знищити коронавірус.

Про це ЗМІ розповів професор Міланського державного університету Маріо Клерічі. За словами Клерічі, який керував спільним дослідженням імунологів Міланського держуніверситету і фахівців Національного інституту астрофізики Італії, вплив ультрафіолету навіть в малих дозах призводить до інактивації вірусу.

«Мінімальна доза сонячного випромінювання в лічені секунди знищувала коронавірус в крапельках води практично на 100%. Що це означає? Сонячні промені, проникаючи влітку в земну атмосферу, здатні практично повністю вбивати вірус, що міститься в крапельках слини, які виникають при кашлі або розмові з інфікованою людиною», — розповів він.

Професор пояснив, що в ході дослідження COVID-19 був поміщений в краплі води, при цьому була довела ефективність ультрафіолету при трьох різних видах концентрації вірусу. Цим, як вважає Клерічі, пояснюється спад захворюваності COVID-19 в країнах, де в даний момент літо і зростання там, де зараз зима.

«Природно, є й винятки. Так, високий рівень поширення вірусу спостерігається зараз в Індії, Пакистані та Бангладеш. Однак це пояснюється мусонним кліматом, при якому влітку через рясні опади в атмосферу потрапляє мало сонячних променів. Крім того, при вивченні нинішньої пандемії не можна ігнорувати соціальні чинники», — пояснив учений.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...