Вчені: бджолина отрута руйнує ракові клітини за 60 хвилин

Автори недавнього дослідження виявили дивну властивість бджолиної отрути.

Згідно з результатами їх роботи, він здатний знищувати клітини раку молочної залози, практично не впливаючи на здорові клітини. Як відзначають вчені, бджолина отрута стимулює загибель ракових клітин при лікуванні тричі негативного раку молочної залози.

Використовуючи отруту 312 бджіл з Перта (Західна Австралія), Ірландії та Англії, доктор Сиара Даффі з Інституту медичних досліджень Гаррі Перкінса і Університету Західної Австралії досліджувала його вплив на підтипи раку молочної залози, включаючи тричі негативний рак молочної залози, способи лікування якого на сьогоднішній день обмежені.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature Precision Oncology, бджолина отрута дуже швидко знищує клітини тричі негативного і HER2-позитивного раку молочної залози.

HER2 — це білок, який знаходиться на поверхні всіх клітин молочної залози і грає важливу роль в розвитку раку молочної залози. Ракові клітини з рівнем змісту цього білка вище норми називаються HER2-збагаченими клітинами раку молочної залози. Вони мають тенденцію зростати і ділитися швидше, ніж при інших типах раку молочної залози, але з більшою ймовірністю піддаються лікуванню за допомогою препаратів, націлених конкретно на білок HER2.

Рак молочної залози є найбільш поширеним видом раку серед жінок у всьому світі і другою за частотою причиною смерті від раку серед жінок.

За даними Американського онкологічного товариства, на тричі негативний рак молочної залози припадає від 10% до 15% всіх випадків захворювання раку молочної залози. При тричі негативному раку молочної залози ракові клітини не містять рецепторів естрогену або прогестерону, а також виробляють мало білка HER2.

Тричі негативний рак молочної залози відрізняється від інших типів раку молочної залози тим, що він розвивається швидше, погано піддається лікуванню, а якщо і піддається, то з набагато гіршим прогнозом.
За даними Американського онкологічного товариства, деякі жінки страждають від пухлин, що містять більшу кількість білка, і цей вид раку називається HER2-позитивним на рак молочної залози.

Протиракові властивості

За словами доктора Даффі, метою її дослідження було вивчити протиракові властивості бджолиної отрути при лікуванні різних типів раку грудей. Зокрема, вчені вивчили міститься в бджолиній отруті речовина, відома як меліттін.

«Ми виявили, що отрута медоносної бджоли і меліттін, зокрема, значно знижують сприйнятливість до тричі негативному і HER2-позитивному раку молочної залози», — пояснила доктор.

«Токсин виявився дуже сильним. Певна концентрація отрути медоносної бджоли може привести до загибелі 100% ракових клітин, не надаючи вплив на здорові клітини. Ми виявили, що меліттін може повністю знищити мембрани ракових клітин за 60 хвилин », — додала вона.

Було виявлено ще одну незвичайну властивість меліттіна — протягом 20 хвилин він зміг значно зменшити хімічні сигнали, необхідні для росту і ділення ракових клітин.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...