Вакцину проти дифтерії почали доставляти по всіх регіонах України

В рамках програми гуманітарної допомоги Україна в листопаді цього року отримала 150 флаконів сироватки проти дифтерії від ПРООН та ще 100 від Посольства Республіки Індія.

Нині ж сироватка доставляється по всіх регіонах України. На 29 листопада є централізований запас сироватки. Він допоможе, якщо в екстреному випадку слід швидко дати необхідну кількість доз для лікування. Додаткову партію сироватки буде скоро розподілено та доставлено в усі області країни. Зараз на Закарпатті наявні 38 флаконів дифтерійного антитоксину.

В регіонах вже існує запас сироватки, яку отримали від ВООЗ у серпні 2019 року.

Дифтерійний антитоксин застосовується лише для лікування дифтерії. Тільки лікар може визначити, кількість доз та доцільність введення сироватки в том чи іншому випадку.

Дифтерія є гострим інфекційним захворюванням, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Вона може спричинити летальні наслідки. Найкращим захистом від дифтерії є вакцинація населення, згідно календаря щеплень.

В Україні є в достатній кількості (понад 5 млн доз) вакцини від дифтерії, які розподілені між регіонами. У грудні планується доправити до регіонів ще 75 000 доз вакцини для профілактики дифтерії та правця адсорбованої (АДП), які вже прибули в Україну. Зробити безкоштовне щеплення можна, якщо звернутись до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким підписана декларація.

Україна потерпала від епідемії дифтерії у 1991-1998, яку спричинив наднизький рівень вакцинації дітей та ревакцинації дорослих. Тоді на дифтерію захворіли 20 000 людей, а також було 696 летальних випадків.

В Україні зафіксовано 23 випадки з встановленим діагнозом «дифтерія» станом на кінець листопада 2019 року.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...