В Україні запускають нову модель роботи екстреної медичної допомоги

В Україні запускають нову модель роботи екстреної медичної допомоги

У Національній службі здоров’я розповіли, як реформують швидку допомогу.

Про це заявили в Національній службі здоров’я України, передає Інформатор.

На наступні 9 місяців центр екстреної медичної допомоги Києва отримає на 15 мільйонів гривень більше. НСЗУ розробила проект комплексних змін «швидких» для того, щоб пацієнтам змогли надавати допомогу оперативніше і якісніше.

Що змінять в роботі швидких:

  • Виїзні бригади стануть швидше приїжджати. Планується, що в місті вони будуть прибувати до місця виклику за 10 хвилин, а в області – за 20 хвилин. Це стане можливо, коли всі служби екстреної допомоги підключать до електронної системи Централь 103. Ця аналітична система буде відповідати за те, щоб пацієнта доставляли саме в ту лікарню, де йому зможуть надати потрібну медичну допомогу. Також в самій лікарні пацієнта обслужать оперативно: йому не потрібно буде чекати своєї черги, що могло практикуватися раніше
  • Інтеграція інших служб екстреної допомоги. В Україні хочуть перейти до принципу, який працює в США – коли на дзвінок реагують відразу і 101, і 102, і 103. Так. в разі якщо інші служби знаходяться ближче до пацієнта, виклик можна буде скоординувати через них.
  • Тариф на оплату медичної допомоги стане однаковим для кожного пацієнта, незалежно від області і населеного пункту. Медичну допомогу надаватимуть, навіть якщо пацієнт не має декларації.
  • Запрацює система моніторингу якості первинної медичної допомоги, яку підключать з 1 квітня. Адже тоді почнеться реєстрація даних в електронній системі охорони здоров’я. Так можна буде контролювати швидкість реакції виїзних бригад, історію діагнозів кожного пацієнта і профільність кожної лікарні.
  • Номер швидкої допомоги як і раніше залишиться «103».
  • Фельдшерів будуть готувати на парамедиків, але посада лікаря як і раніше залишається.
  • З появою нового коронавірусі, в НСЗУ також розробляють механізм, коли лікар зможе приїжджати додому в разі температури, щоб пацієнт не розгулював по місту.
Поділитись