В Україні з 1 квітня планують запровадити електронний лікарняний

В Україні з 1 квітня планують запровадити електронний лікарняний. Про це заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль на прес-конференції в «Укрінформі».

Олег Коваль  зазначив, що процес видачі електронного лікарняного буде автоматизований. Тепер кожен лікар, який видаватиме лікарняний, має підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Далі інформація через реєстр в Пенсійному Фонді буде автоматично передаватиметься у Фонд соціального страхування, і там одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію, оскільки є платником єдиного соціального внеску.

«Лікарняний матиме фіксований термін. Наразі в країні працюють протоколи. Кожна хвороба в середньому має відповідну кількість днів для лікування. Наприклад, певною хворобою людина хворіє 6 днів. Лікарняний відразу відкривається на 6 днів. Він відкривається закритим. Якщо людина поправила своє здоров’я, вона може не йти до лікаря, щоб закрити лікарняний, а просто виходить на роботу. Якщо ж людина потребує ще лікування, вона звертається знову до лікаря і в день закриття попереднього лікарняного відкривається новий», – додав Олег Коваль.

Крцм того, за його словами, це дозволить відстежувати, чи лікарняний видав профільний лікар.

Поделитесь в соц сетях!

Теги:

Загрузка...
Load...