Уколи ботоксу можуть привести до косоокості

Уколи ботоксу можуть привести до косоокості

Ін’єкції ботоксу – це методика, до якої слід ставитися з великою обережністю, попередив в інтерв’ю ЗМІ доктор медичних наук, офтальмолог Ігор Азнаурян.


Ботулотоксин, широко відомий в косметології як ботокс, – це отрута, яка паралізує м’язи. У великих кількостях він смертельно небезпечний, тому що здатний знерухомити в тому числі і дихальну мускулатуру людини. У малих же дозах він досить популярний в якості “уколу краси” для позбавлення від зморшок.

Останнім часом сфера застосування ботулотоксину в медичній практиці розширилася, зазначив у розмові з радіо Sputnik доктор медичних наук, офтальмолог, президент Асоціації офтальмологів страбізмологів (фахівців, що займаються лікуванням косоокості, – ред.) Ігор Азнаурян.

“Придумали, що якщо у дорослої людини або дитини косоокість, потрібно шпигнути в одну з м’язів ботулотоксин, щоб ця м’яз паралізувалась, а за рахунок дії інших м’язів очей б виправився. І почали активно робити цей ботулотоксин в окорухові м’язи”, – розповів фахівець.

Він попередив, що перед тим, як вдаватися до такої процедури, слід ретельно зважити всі за і проти.
“Загалом-то, при певних обставинах це може бути навіть і виправдано, але те, як зараз широко у нас це застосовується і безконтрольно, це, звичайно, загрожує дуже серйозними наслідками. Тому що, як всякий отрута, коли ботулотоксин вводиться в м’яз , він псує цю м’яз, трохи вбиває. По-друге, його дія недовгий, і через три місяці очей знову косить”, – попередив Ігор Азнаурян.

Він додав, що потім доводиться такі м’язи оперувати, вони бувають досить сильно змінені через уколу.
За словами лікаря, до несподіваних ускладнень на очі можуть привести в деяких випадках і ін’єкції ботокса, зроблені в косметичних цілях.

“У мене був випадок: жінка, 38 років, яка після того, як зробила собі ботокс на мімічні м’язи, щоб розгладити зморшки на обличчі, стала косити. Отрута потрапила на окорухових м’язів, зіпсував її, і у неї виникло стійке косоокість, тобто вийшов зворотний ефект. Їй говорили, що воно пройде в міру того, як буде проходити час дії отрути, але воно не пройшло. Вона два роки мучилася з цим, потім прийшла до нас – і ми її прооперували”, – пояснив Ігор Азнаурян.

Отфтальмолог зазначив, що це такий побічний ефект від уколу ботоксом – рідкісний випадок, проте у кожної людини може бути індивідуальна і непередбачувана реакція на ботулотоксин. Тому не слід ставитися до цієї процедури як до чогось щось не стоїть на особливу увагу.

Поділитись