У ВООЗ попередили про нову небезпечну фазу пандемії коронавируса

Директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебрейесус підкреслив, що вірус все ще швидко поширюється, і він як і раніше є смертоносним. Світ вступив до нового небезпечного етапу розростання пандемії коронавируса.

Про це заявив в п’ятницю на брифінгу в Женеві генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус.

Він нагадав, що в четвер до ВООЗ надійшли відомості про понад 150 тисяч нових випадків хвороби.

«Повідомлення про половину цих випадків прийшли з Північної та Південної Америки, про велику кількість хворих інформували також з Південної Азії і Близького Сходу», — сказав глава ВООЗ.

«Світ знаходиться в новій і дуже небезпечній фазі», — констатував гендиректор.

«Викликає розуміння той факт, що багато людей втомилися від перебування вдома. Можна зрозуміти і бажання країн відкрити свої суспільства і економіки, — продовжив він. — Однак вірус все ще швидко поширюється, і він як і раніше є смертоносним».

Тедрос Аданом Гебрейесус закликав «всі країни і всіх людей зберігати крайню пильність». Він рекомендував дотримуватися запобіжних заходів — безпечну соціальну дистанцію, залишатися вдома у разі хвороби, прикривати рот і ніс при кашлі, мити руки, носити захисні маски, якщо це необхідно. Крім того, країни повинні продовжувати роботу з виявлення тих, що заразилися, їх ізолювання, проведення тестування, а також лікувати всіх хворих.

Гендиректор нагадав, що в умовах зростаючої пандемії «найбільше страждають найбільш вразливі люди». У зв’язку з цим він привернув увагу до ризику захворювання, якому піддаються біженці, оскільки «вони часто мають обмежений доступ до адекватного житла, водопостачання, харчування, санітарії та послуг охорони здоров’я».

«ВООЗ глибоко стурбована з приводу вельми реальної загрози широкомасштабної передачі захворювання COVID-19 в таборах для біженців», — констатував глава ВООЗ.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...