У чорного перцю знайшли здатність пригнічувати активність SARS-Cov-2

Речовина пиперин, яка міститься в чорному перці, здатне блокувати дію частин SARS-Cov-2, що відповідають за розмноження і проникнення в організм людини.

До такого висновку прийшли вчені з Індійського технологічного інституту. Дослідники вивчили взаємодію 30 спецій з вірусом і методом комп’ютерного моделювання з’ясували, що всі вони в тій чи іншій мірі зв’язуються з білком S (допомагає вірусу приєднатися до рецептора клітини-господаря) і головною протеазой (відповідає за розмноження вірусу), проте активніше всіх поводиться пиперин. Ця речовина міститься в чорному перці і відповідає за його гострий смак і аромат.

Вчені припускають, що описаний механізм може працювати не тільки в комп’ютерній моделі, але і в житті. Для цього будуть потрібні реальні експерименти. Фахівці також відзначили, що перець здатний підвищувати імунітет і сам по собі може бути протизастудним і противірусним засобом.

«Багато в чому властивості перцю пов’язані не з прямим взаємодією сполук, що містяться в ньому, з вірусними частинками і бактеріями, а зі стимулюванням захисних властивостей організму», — пояснила директор Інституту біології та біомедицини Університету Лобачевського Марія Ведунова.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...