Створена вакцина проти всіх небезпечних коронавірусів, включаючи SARS-CoV-1 і SARS-CoV-2

Нова вакцина, створена Інститутом вакцин Дьюка, в доклінічних випробуваннях довела свою ефективність проти різних коронавірусних інфекцій, включаючи SARS-CoV-1, SARS-CoV-2 і родинні патогени кажанів, які можуть викликати таку пандемію.

Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Nature. Панкоронавірусна вакцина активує антитіла завдяки наночастин, які складаються з фрагмента коронавируса (грає роль імуногена) і ад’юванта — з’єднання, що підсилює імунну реакцію у відповідь на введення в організм імуногена. Антитіла, індуковані вакциною у макак і мишей, успішно нейтралізували не тільки класичний штам Уханьского коронавірусу, а й нові варіанти, що виникли в Великобританії, Південній Африці та Бразилії.

У попередніх дослідженнях вчені визначили один конкретний сайт рецептор-зв’язуючого домену, який присутній у SARS-CoV-2, у його циркулюючих варіантів, а також у коронавірусів кажанів, пов’язаних з SARS. Наявність цього домену, характерного для всіх патогенних і потенційно небезпечних коронавірусів, робить всі ці патогени дуже уразливими для перехресно нейтралізують антитіл. Потім команда розробила наночастинку з ад’ювантом 3M-052 — агоністом толл-подібних рецепторів 7 і 8, які розпізнають характерні для патогенів структури і активують імунну відповідь.

В ході випробувань на мавпах нова вакцина блокувала інфекцію COVID-19 на 100 відсотків. Наночастки також викликали значно вищі рівні нейтралізації у тварин, ніж існуючі вакцини або природна інфекція у людей.

За останні 20 років бетакоронавіруси (betaCoVs) викликали спалахи важкого гострого респіраторного синдрому (SARS), близькосхідного респіраторного синдрому (MERS), а також пандемію SARS-CoV-2. Існує висока ймовірність, що вони також стануть причиною нової пандемії в майбутньому.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...