Стало відомо, для кого «дельта»-штам COVID-19 найнебезпечніший

Для людей з імунітетом після щеплення від COVID-19 або хвороби «дельта -штамом не більше смертоносний, ніж інші варіанти коронавірусу, більшою мірою від нього вмирають люди з груп ризику.

Про це повідомив молекулярний біолог Сергій Харитонов.

— Він просто поширюється серед груп ризику дуже активно. Від нього не вмирають більше ті люди, які вже щеплені, наприклад, або які перехворіли. А ось люди у віці, люди з обтяжувальними якимись захворюваннями, які не мають імунітету, від нього вмирають більше просто тому, що він доходить до них швидше і в більшій кількості заражає, — розповів він.

Один з варіантів коронавируса B.1.617 вперше виявили в Індії в жовтні 2020 року. Три його нових варіації — B.1.617.1, B.1.617.2 ( «дельта») і B.1.617.3 — були помічені пізніше. Вони відрізняються мутаціями в спайковому білку і поширюються в різних країнах. Штам «дельта» виявлено на території багатьох держав.

Лікарі встановили, що індійський штам коронавируса може проявлятися у вигляді розлади шлунково-кишкового тракту. Основними симптомами захворювання індійським штамом коронавируса є нежить, біль у горлі та головний біль. Серед найнебезпечніших відзначають діарею і утворення тромбів. Відзначається також, що даний штам більш агресивний і злий, а викликана ним хвороба протікає швидше.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...