Розтин померлих від COVID показав, що це не пневмонія

Розтин померлих від COVID показав, що це не пневмонія

У хворих на новий коронавірус розвивається не як пневмонія в “чистому вигляді”, а щось зовсім інше. При розтині у померлих пацієнтів спостерігалося ураження стінок судин, а в клітинах крові – поразка гемоглобіну.

“Це ніяка не пневмонія. Для пневмонії характерно запальне походження захворювання з мікробним або микробно-вірусним збудником або з формуванням складної асоціації збудників, після чого розвивається місцевий запальний відповідь”, – розповів в інтерв’ю “Громадській службі новин” лікар-патологоанатом, клінічний фармаколог Олександр Едігер.

Пояснюючи хід звичайної пневмонії, медик уточнив, що “запалення при цьому має досить обмежений за часом процес, і у цього процесу повинен бути результат. Виходячи може бути кілька, в самому крайньому випадку – фатальний кінець, смерть хворого”.

А при інфекції, що розвивається у заражених коронавірусів, відбувається ураження стінок судин і клітин крові. Виходячи з отриманої інформації і пройшла аналітики, самі легкі у таких пацієнтів не є органом-мішенню N1, але взагалі багато органів стають мішенню.

Вражаються рецептори, які є не тільки в легенях, а й в судинах і в травному тракті. Вірус вражає гемоглобін в еритроцитах. Звідси ми і маємо цей самий гіпоксичний синдром, коли утворюється нестача кисню, додав патологоанатом.

“Я бачив уже чоловік 15 живих і 7 випадків загиблих, як патологоанатом я детально їх розглянув і можу сказати, що це не пневмонія в чистому вигляді. Цей висновок є принципово важливим. Ми маємо справу з дуже специфічним ураженням легень. Цей вірус влаштував нам купу сюрпризів”, – уклав експерт.

Раніше фахівці з Гонконгу повідомляли, що пацієнти, які перехворіли на коронавірусів у важкій формі, стикаються з серйозними ускладненнями. У таких пацієнтів спостерігається зменшення обсягу легень, погіршення роботи мозку. Доктор Оуен Цанг Так-інь, керівник Центру інфекційних захворювань при лікарні принцеси Маргарет, заявив, що у деяких виписаних пацієнтів було зафіксовано зниження функціональності легких на 20-30%.

Можливо, це призведе до розвитку ідіопатичного легеневого фіброзу – захворювання, при якому легенева тканина замінюється на сполучну (утворюються як би рубці), і в результаті легкі втрачають здатність захоплювати кисень. Є безліч чинників, які можуть привести до розвитку фіброзу, і, можливо, один з них – віруси, але щоб підтвердити це, поки не вистачає систематизованих клінічних даних.

Крім ураження легень новий вірус атакує і серцевий м’яз. У багатьох пацієнтів з коронавірусною інфекцією з’являються ускладнення на серце. Деякі летальні випадки пов’язані саме з цим. За даними кардіологів, такі пошкодження спостерігаються приблизно у кожного п’ятого пацієнта без ознак серйозних легеневих проблем.

Поділитись