Почуваєтесь виснаженою? Понюхайте сорочку вашого партнера

Аромат партнера може допомогти знизити рівень стресу. Такі результати нового дослідження вчених-психологів з Університету Британської Колумбії, пише видання Personality and Social Psychology.

Дослідження, зокрема показало, що жінки відчувають себе спокійніше після того, як вони піддаються впливу запаху свого чоловіка. І навпаки, піддавання запаху чужої людини мав протилежний ефект і підвищений рівень гормону стресу, кортизолу.

«Багато людей носять сорочку свого партнера або сплять на боці партнера біля ліжка, коли їхній партнер відсутній, але ймовірно не зрозуміють, чому вони це роблять», — заявила Марліса Хофер, провідний автор дослідження та аспірант кафедри психології.

«Наші висновки дозволяють припустити, що аромат партнера сам по собі, навіть без їхньої фізичної присутності, може бути потужним інструментом для зменшення стресу».

Для дослідження вчені набрали 96 протилежних статей. Чоловікам було дано чисту футболку, яка носиться протягом 24 годин, і їм було сказано утриматися від використання дезодорантів та ароматичних виробів, куріння та харчування певних продуктів, які можуть вплинути на їхній аромат. Після того футболки заморозили, щоб зберегти їхній запах.

Жінкам запропонували стрес-тест, що передбачав співбесіду з працевлаштування, а також певні математичні завдання.

Дослідники виявили, що жінки, які нюхали сорочки свого партнера, почувалися менш напруженими як до, так і після стрес-тесту. Тим часом жінки, які отримали в користування сорчки з чужим запахом, мали більш високий рівень кортизолу протягом стрес-тесту.

Автори припускають, що еволюційні чинники можуть вплинути на те, чому запах чужого впливає на рівень кортизолу.

«З молодого віку люди бояться незнайомців, особливо дивних чоловіків, тому, можливо, що дивний чоловічий запах викликає реакцію» боротьби або польоту «, яка веде до підвищеного кортизолу», — сказав Хофер. «Це може статися, якщо ми не будемо це повністю усвідомлювати».

Франчес Чен, старший автор дослідження зазначив, що результати можуть мати практичні наслідки для того, щоб допомогти людям справлятися зі стресовими ситуаціями, коли вони знаходяться далеко від близьких.

«З глобалізацією люди все більше подорожують на роботу та переїздять до нових міст», — сказав Чен. «Наші дослідження показують, що щось таке просто, як використання предмету одягу, який носив ваш коханий, може допомогти знизити рівень стресу, коли ви далеко від дому».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Load...
Загрузка...