ПЛР-тести визначають навіть новий штам коронавірусу

ПЛР-тестування, яке засноване на методі полімеразної ланцюгової реакції, визначає COVID-19, в тому числі, при зараженні новим штамом коронавірусу, розповів лікар-інфекціоніст, головний лікар «Інвітро-Сибір» Андрій Поздняков.


«У плані діагностики ніяких відмінностей немає. ПЛР-тестування визначає РНК SARS-CoV-2 нуклеїнових кислот, серцевину вірусу. Мутації зачіпають різні білки вірусу, в тому числі шип-білок, РНК кардинально не змінюється. Тому ПЛР залишається основним, чутливим і специфічним методом діагностики», — повідомив Поздняков, слова якого наводить компанія.

Лікар роз’яснив, що новий штам — це мутація, що відбулася в шиповидному білку коронавірусу, за допомогою якого вірус приєднується до поверхні клітин. В результаті мутації вірус краще кріпиться до клітин.

Поздняков також зазначив, що утворення нових мутацій — це постійний процес для вірусів, не тільки для SARS-CoV-2. Крім того, за його словами, нові штами коронавірусу не викликають більш важкої форми захворювання, але легше передаються від людини до людини.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...