Новий коронавірус: українцям дали поради, як захиститися

Українцям дали поради, як вберегтися від інфікування новим коронавірусом, спалах якого зафіксований у Китайській Народній Республіці.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала радить:
 
— Ретельно й часто мити руки з водою і милом або витирати їх антисептичними засобами для рук з вмістом спирту. Руки слід мити перед вживання їжі; після контакту з тваринами; після догляду за хворими; після гігієнічних процедур; до, під час і після приготування їжі; після кашлю або чхання.
 
— Прикривати рот і ніс при кашлі або чханні носовою хусткою або зігнутим ліктем; — Уникати тісного контакту з будь-якою людиною з симптомами застуди або грипу; — Добре проварювати м’ясо і яйця перед вживанням в їжу.
 
— Уникати незахищених контактів з дикими тваринами і домашньою худобою, ретельно мити руки після таких контактів. — Звернутися до лікаря у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань під час знаходження в країні ризику (Китаї, країнах Південно-Східної Азії) або після недавньої подорожі, надавши лікарю інформацію про маршрут своєї поїздки.
 
21 січня МОЗ України попередив Державну прикордонну службу України про можливість спалаху та надав рекомендації по виявленню інфекції.
 
Симптоми зараження коронавірусом
Серед симптомів зараження коронавірусом людини: підвищена температура, кашель, утруднене дихання. За першими ознаками він схожий на ГРВІ чи грип. Також він може бути схожий на кишковий грип, що супроводжується діареєю, нудотою, блювотою.
 
Як вірус передається
У Китаї не вщухають побоювання щодо можливого поширення смертельного патогену. Спалах недуги відбувся якраз за місяць до Китайського нового року (25 січня), коли сотні мільйонів китайців подорожують переповненими потягами, автобусами та літаками, щоб побачитися з рідними.

Ймовірність того, що новий вірус передається від людини до людини, тривалий час вважалася досить низькою. Адже віруси, які уражають легені, спричиняють кашель та чхання, що є надзвичайно ефективними методами поширення захворювання.

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...