Німецькі вірусологи заявили, що в інфікованих COVID-19 зникають нюх і смакові відчуття

Вірусологи німецького Інституту вірусології при університетській клініці в Бонні, які досліджують нову інфекцію, заявили про те, що крім підвищеної температури і сухого кашлю, «китайську пневмонію» супроводжують ще кілька характерних симптомів.

Як пояснив глава Інституту вірусології Хендрік Стрік, на ці ознаки зараження раніше просто не звертали уваги. За його словами, у більшості інфікованих на кілька днів зникають нюх і смакові відчуття.

Однак поки вченим не вдалося встановити, в який момент перебігу хвороби пропадають ці почуття. Число обстежених пацієнтів було незначним. Так, група Стріка опитала близько 100 інфікованих в районі Хайнсберг, де вірус проявив себе найбільш активно.

«Майже всі заражені, а це близько двох третин, говорили про втрату нюху і смакових відчуттів на кілька днів. Одна жінка не могла відчути запах повного підгузка дитини. Інші не могли відчути запах свого шампуню, а їжа ставала для них позбавленою смаку», — розповів Стрік Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Експерт зазначив, що велика частина інфікованих Covid-19 відчувають лише слабкі симптоми, проте близько 30% хворих страждають від діареї. Стрік вважає, що атипова пневмонія була більш небезпечна, ніж COVID-19, але останній поширюється з більшою швидкістю, а експрес-тести не розпізнають дві третини інфікованих.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...