Названа група крові, з якою найчастіше помирають від наслідків COVID-19

Дослідники з Данії стверджують, що люди, що володіють першою групою крові (AB0), в меншій мірі схильні до зараження коронавірусом SARS-CoV-2 і легше переносять інфекцію.

Результати досліджень опубліковані в науковому журналі Blood Advances.

Вчені проаналізували показники півмільйона пацієнтів з COVID-19. Виявилося, що серед тих, що здали позитивний тест на коронавірус виявилося менше пацієнтів з групою крові AB0 (перша група) і більше з A (друга), B (третя) і AB (четверта). Данські фахівці вважають, що пов’язано це з тим, що перша група крові не містить антигени еритроцитів, що пропускають вірус в організм.

У Канаді вчені проаналізували стан майже 100 заражених коронавірусом SARS-CoV-2 з важкою формою COVID-19. Вони дійшли висновку, що наявність групи крові А чи АВ підвищувало ймовірність ускладнень при COVID-19, які б вимагали інтенсивної терапії та штучної вентиляції легенів.

Варто відзначити, що раніше дослідники з Китаю, США та Ірану прийшли до висновку, що люди з другою групою крові частіше за інших помирають від викликаних коронавірусом SARS-CoV-2 ускладнень. Люди з третьою і четвертою групами крові вмирають трохи рідше. Найменшою вразливістю володіють люди з першою групою крові.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...