Народженому без яєчок чоловікові зробили пересадку від брата-близнюка

Житель Сербії, який народився без яєчок, отримав пересадку від ідентичного брата-близнюка.

Про це повідомляє Daily Star. Успішну шестигодинну операцію провела в Белграді міжнародна команда хірургів. Тепер 36-річний пацієнт зможе мати власних дітей.

Це — історична процедура — вона вважається третьою подібною трансплантацією за всю історію — може дати нову надію чоловікам з серйозними травмами паху, а також трансгендерним людям і онкохворим. Вважається, що перша така операція була проведена більше 40 років тому в США, донором виступив 30-річний чоловік, чий брат народився без яєчок.

Проведена в Сербії операція повинна забезпечити чоловікові більш стабільні показники тестостерону. Братів, які просили не називати їх імен, одночасно прооперували в сусідніх кімнатах. Вони збираються повернутися додому пізніше на цьому тижні.

В ході операції хірургам потрібно було ретельно зшити дві артерії і дві вени шириною менше двох міліметрів. Медикам доводилося діяти дуже швидко: віддалене у донора яєчко може різко перестати функціонувати. Так як чоловіки є ідентичними близнюками, ризиків, що тіло пацієнта відкине трансплантат, немає.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...