На популярному російському курорті виявили осередок чуми

На популярному у росіян гірському курорті — плато Укок — виявили вогнище чуми. Про це повідомив заступник директора Алтайській протичумної станції Олександр Міщенко на засіданні санітарно-протиепідемічної комісії, передають «Новини Гірського Алтаю».

Як зазначив чиновник, в 2020 році співробітники станції виявили чумні епізоотії на п’яти ділянках регіону: в околицях озер Зерлюколь-Нур і Каракуль, Середина Чаган-Узуна, Вершина Калгута, Акалаха і Калгута.

За словами Міщенка, санітарну службу особливо тривожить виявлення епізоотії на плато Укок в межує з Монголією Кош-Агачському районі, яке щороку відвідує велика кількість туристів, а тваринники використовують його для зимового випасу худоби. За його словами, випадків виявлення чумних штамів в цьому місці не було з 1958 року.

Також Міщенко насторожує епідеміологічна ситуація в Монголії, де вже було зареєстровано десять випадків захворювання людей чумою з двома летальними наслідками.

За словами експерта, люди заражаються чумою, в першу чергу, при обробленні бабаків в разі браконьєрського полювання на них. Крім того, підхопити смертельну хворобу можна через укуси заражених кліщів і бліх, що залишаються в норах гризунів після їх загибелі від чуми.

У регіональному управлінні Росспоживнагляду повідомили, що доступ на плато Укок для туристів найближчим часом буде обмежений, а знаходиться там Сайлюгемський національний парк припинить проведення екскурсій. В Кош-Агачському районі республіки проводяться «серйозні профілактичні роботи». Вакциновано понад 18 тисяч осіб.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...