MedicalXpress: знайдений стійкий до антитіл штам SARS-CoV-2 BV-1

Вчені Техаського університету A & M визначили новий варіант коронавірусу SARS-CoV-2 BV-1, який виявився невразливим до деяких нейтралізувальних антитіл, здатним стримувати інші варіанти вірусу.

Про тривожному відкриття повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті MedicalXpress.

За словами дослідників, штам поєднує в собі генетичні маркери, пов’язані з швидким поширенням, більш важким захворюванням і високою стійкістю до імунної системи людини. Поки BV-1 був знайдений тільки в зразку слини студента з симптомами легкого простудного захворювання, інших випадків зараження не виявлено. Позитивні результати тестів на вірус фахівці отримали 5 березня і 25 березня, що вказує на більш тривалу інфекцію, ніж зазвичай це відбувається у пацієнтів у віці 18-24 років. Третій зразок слини, отриманий 9 квітня, виявився негативним і не містив жодних ознак вірусу.

У той час як багато лабораторій США і по всьому світу проводять секвенування (розшифровку геному) тільки у тих вірусів, що виділені у хворих на тяжку форму COVID-19, фахівці Техаського університету A & M проводять більш широкий скринінг, щоб знайти потенційно небезпечні варіанти коронавируса до того, як вони викличуть серйозні захворювання. Вчені вже передали дані про послідовності геному BV-1 в GISAID — базу геномних даних вірусів грипу і коронавірусу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...