Коронавірус впливає на розумові здібності людини

Люди, які перехворіли на COVID-19 зіткнулися з неврологічними проблемами і погіршенням розумових здібностей.

Це з’ясували британські та американські нейрофізіологи з Імперського коледжу Лондона, повідомляє Medical News.

Результати наукової роботи опубліковані на порталі medRxiv.

Більше 84 тисяч британців, які перенесли коронавірусів в різних формах, були протестовані фахівцями на гостроту пам’яті та когнітивні навички з використанням Great British Intelligence Test. Враховувалися вік, стать, рівень освіти, сфера діяльності, хронічні хвороби. Отримані дані показали, що інфекція негативно позначилася на здатності людей розуміти текст і зміст слів, вирішувати завдання. При цьому не було значного погіршення здатності запам’ятовувати числа, просторової пам’яті і сприйняття емоцій. У пацієнтів з тяжкою формою COVID-19 після одужання спостерігалися серйозніші розумові порушення, ніж у інших інфікованих.

«Наш аналіз доводить гіпотезу, що коронавірус може впливати на когнітивні функції, які зберігаються після одужання», — цитує видання слова керівника дослідження Адама Хемпшира.

Раніше японські вчені виявили несподівані наслідки перенесеного COVID-19, серед яких: випадання волосся, задишка, слабкість, кашель, порушення нюху і смакових відчуттів. Схожі симптоми були зафіксовані у перехворілих лихоманкою Ебола і лихоманкою денге.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...