Коронавірус викликає тромбоз судин та синдром дисемінованого згортання крові

Вірусолог, глава лабораторії біотехнології і вірусології Новосибірського державного університету Сергій Нетесов назвав незвичайну властивість коронавірусу.

Він розповів, що в ньому об’єдналися властивості декількох видів вірусів, що робить ковід по-справжньому унікальним.

Наприклад, схожим на Ебола коронавірус робить розбалансування імунної системи, включаючи цитокіновий шторм і небезпечну реакцію імунітет. Так само, як і Кримська-Конго геморагічна лихоманка, він викликає тромбоз судин, синдром дисемінованого згортання крові.

Подібні наслідки викликає також лихоманка Денге і геморагічна лихоманка з нирковим синдромом.

Навіть втрата нюху, яка вважається чи не головною первинною ознакою зараження COVID-19 також не унікальна: вона ж зустрічається як мінімум ще у двадцяти вірусів, основною рисою яких є проникнення через рото-носову порожнину і поразки нюхових і смакових нервів.

За словами президента «Альянсу клінічних хіміотерапевтів і мікробіологів» Сергій Яковлєва, призначення антибіотиків при лікуванні коронавируса провокує резистентність і створює додаткові ризики для здоров’я пацієнтів. Зростання антибіотиків призводить до зростання мікробів, стійких до лікування. У підсумку смерть пацієнта від них настає частіше, ніж коронавірусу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...