Johnson & Johnson зупинила випробування вакцини від COVID-19

Американська компанія Johnson & Johnson призупинила випробування вакцини від коронавірусу нового типу через виявлену «незрозумілу хворобу» одного з учасників.

Відповідна заява розміщена в понеділок на сайті компанії.

«Ми тимчасово призупинили подальшу [роздачу] доз вакцини від [викликається коронавірусів захворювання] COVID-19 в рамках всіх наших випробувань, включаючи третю фазу, через незрозумілого захворювання в учасника випробувань», — йдеться в прес-релізі. Як відзначили в компанії, перевірка і оцінка стану хворого проводиться Незалежним комітетом з моніторингу даних і безпеки суб’єктів дослідження (DSMB), а також рядом медичних фахівців.

Згідно з даними, представленим 25 вересня на сайті електронної наукової бібліотеки medRxiv, що розробляється американською компанією вакцина викликала стійкий імунну відповідь в ході першої фази і першого етапу другої фази клінічних випробувань.

23 вересня Johnson & Johnson приступила до третього етапу клінічних випробувань своєї вакцини. У дослідженні беруть участь 60 тис. Добровольців у восьми країнах на трьох континентах. У компанії сподіваються, що якщо вакцина доведе свою ефективність і безпеку, то перші партії будуть доступні для сертифікації вже на початку 2021 року.

Влада США надала $ 1,2 млрд британсько-шведської фармацевтичної компанії AstraZeneca, яка розробляє вакцину спільно з вченими з Оксфордського університету (Велика Британія). Крім того, вашингтонська адміністрація направила на ці цілі $ 486 млн американської біотехнологічної компанії Moderna і $ 456 млн — Johnson & Johnson. Створенням вакцини від коронавируса в США також займаються компанії Merck і Pfizer. За даними Білого дому, в цілому адміністрація США інвестувала в ці проекти $ 12 млрд.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...