332 медичні установи в Україні опинилися на межі закриття

На даний момент в Україні 332 медичні установи опинилися на межі існування, оскільки мають дефіцит державного фінансування більше 50%.

Про це заявив на брифінгу 10 липня міністр охорони здоров’я країни Максим Степанов. Міністр зазначив, що на межі закриття опинилися лікарні самого різного профілю в різних регіонах країни:

«Це і районні лікарні, і психіатричні лікарні, це лікарні, які лікують туберкульоз …, інфекційні лікарні (близько 15), і дитячі лікарні».

За його словами, такий стан справ є наслідком другого етапу медичної реформи, який стартував в Україні в цьому році. Він закликав Національну службу здоров’я прискорити процес укладення договорів з медичними установами, які повинні бути дофінансувати.

Масштабна медична реформа була впроваджена в Україні урядом Гройсмана за президентства Петра Порошенка. Документ передбачав, що другий етап реформи вступить в чинність 1 квітня 2020 року. Після довгих коливань і численних заяв нинішня влада вирішила залишити в цілому реформу в силі, лише точково переглянувши деякі її положення. Другий етап реформи включає в себе, зокрема, зміна схеми фінансування медустанов.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...