Жителі Донбасу отримають гранти на розвиток власного бізнесу

Програма ООН оголошує конкурс малих бізнес-грантів на відкриття бізнесу на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. «Програма ООН по відновленню і розвитку світу за підтримки урядів Польщі і Японії оголошує конкурс малих бізнес-грантів на відкриття, відновлення або розширення мікро, малих і середніх підприємств на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей», — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що метою програми є посилення ділової активності та зниження напруженості на ринку праці. Загальна сума грантового пулу, який буде розподілений протягом 2019-2020 років становитиме 716 тисяч доларів США.

Грантова підтримка буде надаватися на початок, відновлення або розширення мікро, малих і середніх бізнесів з метою створення робочих місць для переселенців і місцевого населення.

«Бізнес-план, представлений на конкурс, повинен передбачати довгострокові перспективи отримання прибутку, містити реалістичні ринкові показники, демонструвати умови для самозайнятості заявниці / заявника та створення додаткових робочих місць, в тому числі для членів її / його сім’ї», — уточнюється в повідомленні.

Максимальна сума гранту, котра передбачена на реалізацію одного бізнес-проекту, становить:

до 250 тис. грн зможуть отримати особи, які планують створити протягом реалізації бізнес-плану не менше 4-х робочих місць (підприємець і не менше 3 найманих працівників);
до 200 тис. грн зможуть отримати ті, хто буде створювати не менше 3-х робочих місць (підприємець і не менше 2 найманих робітників);
до 150 тис. грн зможуть отримати ті, хто буде створювати не менше 2-х робочих місць (підприємець і 1 найманий працівник);
до 100 тис. грн буде виділено для підприємців, які створили 1 робоче місце (власне сам підприємець).

Гранти повинні бути використані відповідно до бізнес-проектів, представлених на конкурс, за наступними напрямками:

закупівля обладнання, необхідного для початку виробничої діяльності;
закупівля інструментів для початку надання послуг;
залучення додаткового персоналу для розширення бізнесу;
оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;
первісна закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг;
витрати на франчайзинг тощо.

Гранти не надаються на реалізацію бізнес-планів, орієнтованих виключно на:

торгівлю і дистрибуцію;
передачу виробничого обладнання, профінансованого за гранти, в оренду третім особам відразу після його придбання.

Для участі в конкурсі потрібно заповнити онлайн заявку, надати підтвердження постійного місця проживання (паспорт і / або довідку внутрішньо переміщеного особи (ВПЛ)) на територіях Донецької та Луганської областей, контрольованих урядом України і надати копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...