Законопроект Потураєва є поразкою для української і міжнародної спільноти правовласників

Законопроект Потураєва є поразкою для української і міжнародної спільноти правовласників

Наприкінці травня цього року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 5572 «Про внесення змін до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління, авторами якого є два депутати від «Слуги народу» Микита Потураєв та Олександр Санченко. Наприкінці вересня економічний комітет Верховної Ради проголосував за законопроект 5572, яким хочуть знову повернути авторське роялті у стан хаосу, в якому знаходилась наша індустрія до авторської реформи у 2018.

Втім, стала відома реакція і міжнародної спільноти. Зокрема, висловила свою думку з цього приводу і головний виконавчий директор IFPI Френсіс Мур, Міжнародної федерації фонографічної індустрії, яка представляє звукозаписувальну індустрію у всьому світі. Через свою мережу національних груп IFPI представляє понад 8 000 звукозаписних компаній, які працюють у більш ніж 70 країнах. Члени IFPI мають великий інтерес до захисту та дотримання прав інтелектуальної власності в Україні.

«Від імені всіх своїх членів IFPI закликає уряд України та Верховну Раду України забезпечити рішуче відхилення законопроєкт № 5572. Я хотіла би привітати Уряд України з досягненням важливої віхи у забезпеченні ефективного захисту інтелектуальної власності в Україні шляхом завершення процесу акредитації, розпочатого у 2018 році, для всіх сфер колективного управління авторським правом. В результаті, сьогодні законні акредитовані організації колективного управління (ОКУ) можуть діяти на користь усіх творців – від авторів та виконавців музики до видавців музики та виробників фонограм – і можуть надавати послуги з ліцензування всьому українському бізнесу, який використовує музику як частину своєї діяльності. З глибокою стурбованістю ми дізнаємось, що зараз цьому успіху загрожує законопроєкт № 5572 (проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління). Вищезгаданий законопроєкт пропонує звести нанівець реформу ОКУ шляхом визнання недійсними всіх акредитацій ОКУ, які мали місце з часу прийняття Закону про ОКУ у 2018 році», – заявила Френсіс Мур.

На думку пані Мур, прийняття законопроєкт № 5572 було б значною поразкою як для української, так і для міжнародної спільноти правовласників. За словами експерта, це паралізувало б український ринок колективного управління та повернуло б хаос, що передував прийняттю закону про ОКУ у 2018 році, позбавивши творців музики джерела доходу, який стає все більш важливим.

«Ми дуже сподіваємось, що ми можемо розраховувати на вас, щоб запобігти цьому. Ми залишаємось у вашому розпорядженні для надання будь-якої додаткової інформації з цього та інших питань, пов’язаних із авторським правом», – підсумувала головний виконавчий директор IFPI.

Поділитись