Влада України хоче вдвічі урізати бюджет на Інститут національної пам’яті

Влада України хоче вдвічі урізати бюджет на Інститут національної пам’яті

Кабінет міністрів України запропонував скоротити вдвічі асигнування на утримання відомого своїми антиросійськими ініціативами Інституту національної пам’яті в рамках скорочення бюджетних витрат в зв’язку з очікуваним економічною кризою, викликаним пандемією нового коронавірусу. Про це повідомило в п’ятницю агентство “Українські новини” з посиланням на проект змін до державного бюджету на 2020 рік, який Кабмін направив у Верховну раду для обговорення.

Уряд України в попередньому прядки пропонує скоротити фінансування Українського інституту національної пам’яті з 129,9 млн ($ 4,64 млн) до 62,6 млн гривень ($ 2,24), тобто на 51,8%. При цьому проект змін головного фінансового закону країни не є остаточним.

Заплановане зниження фінансування Інституту нацпам’яті торкнеться, в першу чергу, заходи “щодо відновлення і збереження національної пам’яті”, а також забезпечення діяльності меморіалу в пам’ять загиблих в кінці 2013 року – початку 2014 року учасників масових заворушень в Києві, які призвели до повалення президента Віктора Януковича і отримали назву “майдану” або “революції гідності”. Також передбачається урізати асигнування на створення архіву Інституту нацпам’яті, куди передбачається передати документи КДБ Української РСР.

Крім того, кабінет міністрів пропонує Верховній раді скоротити фінансування Українського культурного фонду на 89,3%, а Українського інституту книги – на 85,4%. Кабмін також хоче скоротити видатки з державного бюджету на будівництво доріг, підтримку сільгоспвиробників, сфери освіти і кіно.

Рішення про створення Українського інституту національної пам’яті було прийнято в 2006 році за ініціативою тодішнього президента України Віктора Ющенка. Основним завданням інституту була оголошено формування державної політики з метою “відновлення справедливої ​​історії української нації”. Головними напрямками цієї діяльності стало вивчення етапів “боротьби України за незалежність” в XX столітті, увічнення пам’яті учасників цієї боротьби, жертв масового голоду на Україні в 1933 році і жертв політичних репресій, проведення декомунізації. У 2014-19 роках УІНП очолював Володимир В’ятрович, який став відомий своїми антиросійськими і антирадянськими виступами. З ініціативи Інституту національної пам’яті на Україні були знесені пам’ятники радянської доби, а також зводяться монументи діячам українського націоналізму, в тому числі тим, хто співпрацював з нацистами в роки Другої світової війни.

Поділитись