В Україні можуть відключити від газу підприємства, і навіть цілі регіони

В Україні можуть відключити від газу підприємства, і навіть цілі регіони

У Києві продовжує наростати хвилювання через те, що новий договір з Росією про транзит газу все ще далекий від підписання. Якщо транзит припиниться, то країну може охопити техногенна катастрофа. В цьому випадку газотранспортна система країни не зможе підтримувати необхідний тиск в газопроводах. В результаті Україні доведеться відключити від газу підприємства, і навіть цілі регіони. 

Про це заявив екс-міністр економіки країни Віктор Суслов в ефірі телеканалу NewsOne.

Він зазначив, що Київ не зможе підтримувати необхідний тиск в газопроводах, якщо втратить транзит. За його словами, для нормальної роботи газотранспортної системи необхідно, щоб через неї проходили 45 млрд кубометрів палива.

“10,5 мільярдів кубів – це, чого нам зараз не вистачає, то що ми закуповуємо по імпорту. Для того, щоб газотранспортна система працювала, потрібно, щоб проходило 45 мільярдів кубів”, – зазначив Суслов.

Він заявив, що газопровід через Україну прокладено трубами великого діаметру, при відсутності в трубі нормального тиску, трубопровід працювати просто не буде. А це означає, що цілі регіони України втратять доступ до газу – доведеться відключати підприємства, міста для того, щоб підтримувати тиск.

Він додав, що Німеччина і Росія відзначали, що при дотриманні певних умов транзит газу через територію України може зберегтися. Тому Суслов закликав Київ відповідально вести переговори і не допускати до них неакуратних чиновників і не робити різких заяв.

“Наші чиновники багато, не розуміючи до яких наслідків вони можуть привести Україну, займають таку невиправдану, багато в чому агресивну позицію, яка штовхає і Росію, і Європу до того, щоб будувати обхідні газопроводи”, – сказав він.

Раніше про загрозу техногенної катастрофи говорив глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв. Він казав, що Україна “без перебільшення замерзне”, якщо на початок опалювального сезону не зможе закачати в сховища 20 млрд кубометрів газу.

У травні депутат Верховної ради Вадим Рабинович заявив, що якщо Україна не підпише угоду про транзит російського газу, то з 2020 року національна газотранспортна система перетвориться на купу металобрухту.

Додамо, що глава “Газпрому” Олексій Міллер в червні 2019 року, на Санкт-Петербурзькому економічному форумі заявив, що концерн готовий продавати Україні паливо дешевше, ніж вона зараз закуповує по реверсу, так що вартість для кінцевого споживача зменшилася б на 25%. Однак топ-менеджер “Нафтогазу” Юрій Вітренко назвав цю пропозицію “химерною”, оскільки, за його словами, пропозиція ціни російського газу для продажу на Україну і так завищена на сто відсотків.

Поділитись